
Rybnik otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej na budowę kompleksowego systemu informacji kulturalnej. Całkowita wartość projektu to 1.929.188,40 zł.
Założeniem projektu "Kultura.rybnik.eu" jest prezentacja spójnej i kompleksowej oferty kulturalnej miasta jak najszerszemu gronu odbiorców, zainteresowanemu wydarzeniami prowadzonymi zarówno przez jednostki miejskie, jak i przez podmioty prywatne, stowarzyszenia, organizacje, parafie, czy rady dzielnic.
W ramach projektu zostaną zrealizowane:
Cechą charakterystyczną dla tego projektu jest jego kompleksowość. Adresowany jest do mieszkańców w każdym przedziale wiekowym, więc nawet osoby nieobeznane z nowinkami technicznymi będą mogły z niego skorzystać.
Rzeczowa realizacja projektu rozpocznie się w październiku br. a zakończy w pierwszej połowie 2012 r., jednak większość elementów projektu (strona internetowa, elektroniczne nośniki, fotokody i gabloty informacyjne) będą wykorzystywane przez kolejnych kilka lat. Sama koncepcja systemu oraz założenia techniczne zostały przygotowane przez Wydział Promocji i Informacji Urzędu Miasta Rybnika.
Dofinansowanie przyznane zostało w ramach działania 4.2 Systemy Informacji Kulturalnej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. "Kultura.rybnik.eu" to jeden z szesnastu projektów, które uzyskały dofinansowanie oraz drugi pod względem wartości projekt w konkursie. Kwota przyznanego dofinansowania wynosi 1.639.810,14 zł.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.